(Buttim) E Blok No : 1290 Kat :1
Osmangazi/Bursa
Pazartesi- Cuma 8.30 - 18.30
Çalışma Saatlerimiz

Destek

ORJIN YAZILIM > Destek

Destek Merkezi

ORJİN Yazılım müşterilerine profesyonel uygulama ve eğitim hizmetleri vermektedir. Lisanslı danışmanlarımız bugüne dek, farklı sektörlerde faaliyet gösteren yüzlerce firmaya uygulama gerçekleştirmiştir.

E - Asistan
Teknik ekibimiz yazılımlarımızla alakalı sorularınız için desteğe hazır.

Sıkça Sorulan Sorular

Yazılım uygulamaları öncesinde mevcut donanım yapınız incelendikten sonra firmanız için seçilen konfigürasyon doğrultusunda, gerekli tavsiye ve öneriler teknik kadromuz tarafından verilmektedir.

Teknik destek hizmetleri, fatura tarihinden itibaren 1 yıl süresince on-line ve telefon aracılığı ile ücretsiz verilmektedir. Yazılımlar hakkındaki her türlü sorunlarınızı destek@orjin.net adresine e-mail yazarak gün içinde çözümlü yanıtını alabilirsiniz. Dilerseniz telefon (+90 224 211 13 13) ile de sorunlarınızı iletebilirsiniz. Teknik destek hizmet süreniz dolduktan sonra destek paketlerinden birini satın alarak hizmet almayı sürdürebilirsiniz. Yazılım teknik destek hizmeti ücretlendirilmesi lisans fiyatlarına göre değişmektedir. Orjin Yazılım’ a ait uzak masaüstü uygulaması ile internete bağlı olduğunuz sürece, teknik destek yetkililerimizden hızlı bir şekilde istediğiniz an yardım alabilirsiniz.

Microsof SQL Server 2005 Express Edition için herhangi bir lisans ücreti ödemeniz gerekmemektedir. (5 eşzamanlı kullanıcı ve 5 aktif oturum limiti)

Orjin Yazılım üretici firma olduğundan her türlü entegrasyon çalışması ayrıca projelendirilerek yapılmaktadır. Entegrasyon çalışmalarımızı ağırlıklı olarak Logo, Link, Netsis ve SAP uygulamaları üzerinde gerçekleştirmekteyiz.

Orjin Yazılım bünyesinde geliştirilen yazılımlarımız paket yazılımlar olmakla beraber, uygulanan projenin niteliğine göre firmanın ihtiyaçları doğrultusunda özel çalışmalarında yapılabildiği yazılımlardır. Orjin yazılım geliştirdiği yazılımlar üzerinde değer katabilecek olan tüm geliştirme taleplerini Yazılım geliştirme havuzuna alarak planlanan güncellemelerin içinde yer verir. Bunun dışında firmalar için çok spesifik fakat olmazsa olmaz niteliğindeki geliştirme taleplerine de özel proje kapsamında cevap vermektedir.

Mevcutta kullanmakta olduğunuz yazılımların yada excel formatında bulunan ve Orjin Yazılım bünyesindeki yazılımların veritabanlarında ki alanlarla eşleşen verilerinizin aktarımları, uygulama projelerinde kurulum, eğitim ve danışmanlık hizmetleri kapsamında yapılmaktadır. Bunun için özel uygulamalar yapılabileceği gibi, yazılımların aktarım modülleri sayesinde de hızlı bir şekilde gerekli aktarımlar yapılarak, size özel veritabanı ile yazılım üzerinde hızlı bir şekilde çalışmaya başlamanız için gerekli olan altyapı hazırlanır.

Yazılımlara ait her yıl 1 ‘i majör olmak üzere toplam 3 adet geliştirilmiş versiyon yayınlanmaktadır. Düzeltmelere ilişkin güncellemeler ise yıl boyunca sürekli devam etmektedir.

. . .

Yazılımlarımız için bir çok mobil cihaz üzerinde geliştirilmiş uygulamalar mevcuttur. Yapılacak geliştirmeler müşteri taleplerine göre değerlendirilerek özel çalışma kapsamında projelendirilir.

Orjin Yazılım tarafından uygulanan her yazılım projesinin, büyüklüğü ne olursa olsun 1 yıl süre ile destek ve güncelleme hizmetleri ücretsiz olarak verilmektedir. Bir yıl sonunda, bu hizmetlerden yararlanmaya devam etmek isteyen müşterilerimiz, bakım anlaşması yapmak sureti ile tüm destek ve güncellemeleri bu kapasamda extra hiçbir ücret ödemeden almaya hak kazanırlar. Yıllık bakım anlaşmalarında uygulanan hizmet bedeli, lisans ücretinin %15 i oranındadır.

Yazılımlar lisansları satın alınmak suretiyle uygulandığı gibi son zamanlarda kiralama ve yazılım hosting modelleri ile de uygulanabilmektedir. Orjin yazılım bünyesinde faaliyet gösteren alt kuruluşumuz Birhost Network tarafından, profesyonel olarak yönetilen datacenter üzerinden kiralayabileceğiniz sunucular ile bu hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz.

Yazılımlarımızın demo versiyolarında fonksiyonel olarak herhangi bir kısıtlama yoktur. Demo sürümleri için herhangi bir kurulum yapmanıza gerek olmadan Orjin Yazılım sunucularına bağlanmak suretiyle yazılımlarımızı inceleyebilirsiniz. Demo talebiniz bize ulaştığında, satış ve destek yönetmenlerimiz sizlerle iletişime geçerek, erişim bilgilerini sizlere vereceklerdir.

Orjin Yazılım olarak çözümlerimizin sizler için doğru çözümler olarak uygulanması bizler için son derece önemli. Yazılım satış ve uygulamalarından önce sizlere her türlü tanıtım, broşür, demo, online canlı demo gibi hizmetlerimizi sınırsız olarak sunmakta olduğumuzdan, çözümlerin ve uygulamanın iadesi mümkün değildir.

Yazılımların lisansları her proje için özel olarak üretilen güvenlik anahtarı ile kontrol edilmektedir. Yazılımın kurulu olduğu sunucu üzerinde bulunan bu anahtar sayesinde terminaller lisans kontrolünü sürekli yapmaktadır. Güvenlik anahtarı lisansınızdır. Kaybolması halinde yazılım lisansının yeniden satın alınması gerekir.

Yazılımlara ait eğitimlerimiz, alınan danışmanlık ve hizmet paketi çerçevesinde, uzman eğitmenlerimiz tarafından şirket merkezlerinizde uygulamalı olarak verilmektedir.

Orjin Yazılım 1998 yılından buyana yazılım geliştiren ve pazarlayan ticari bir işletmedir. Bugüne dek farklı sektörlerde faaliyet gösteren yüzlerce kurumsal firmaya uygulama geliştirmiştir. Ağustos 2012 itibariyle yazılımlarımızı kullanan firma sayısı 950′ nin üzerindedir. Bu firmalar arasında 7 farklı ülkeden kullanıcılarımız bulunmaktadır.

ENTEGRASYON

ORJIN Yazılım müşterilerine profesyonel uygulama ve eğitim hizmetleri vermektedir. Lisanslı danışmanlarımız bugüne dek, farklı sektörlerde faaliyet gösteren yüzlerce firmaya uygulama gerçekleştirmiştir.

ORJIN Yazılım müşterilerine profesyonel uygulama ve eğitim hizmetleri vermektedir. Lisanslı danışmanlarımız bugüne dek, farklı sektörlerde faaliyet gösteren yüzlerce firmaya uygulama gerçekleştirmiştir. Bu deneyimlerimize dayanarak, organizasyonunuza çok kısa bir süre içerisinde ;

Mevcut BT altyapısı ile entegre, özel ihtiyaçlar ve istekler için uyarlanmış,  çalışanlarınızın uzman olması için eğitilmiş sistemler kurabiliriz.

MEVCUT BT ALTYAPISI

blankİşletmenizde zaten bir uygulama kullanıyorsanız ya da verileriniz ofis uygulamalarında ise yeniden mevcut verileri girmeniz gerekmez. Teknik ekibimiz size tüm verilerinizin uygulamalarımıza ait veri tabanlarına aktarımları ile ilgili yardımcı olacaktır. Özel isteklere bağlı olarak danışmanlarımız, mevcut BT altyapısı ile entegre yazılım ya da tamamen yeni bir yapı kurmak için size destek olurlar.

ÖZEL PROJELER

ORJIN Yazılım’ a, üreticisi olduğu yazılımlar ile ilgili özel proje taleplerinde bulunabilirsiniz.

Bu sayede

  • İhtiyaçlara göre rapor tasarımları yapılabilir.
  • İşinize ya da sektörünüze özel yazılım eklentileri gerçekleştirilebilir.
  • Yazılımlara ait Web ara yüzleri ihtiyaçlara göre yeniden tasarlanabilir.
  • İşletmelerin mevcut intranet portalların da kullanılmak üzere web tabanlı rapor ve analiz ekranları tasarlanabilir
  • Uygulamalar içerisindeki formlar istenilen formatlarda yeniden tasarlanarak kurumsal kimlik için ayarlanabilir.
  • Uygulamalar içerisinde gerçekleşecek olaylara bağlı alarmlar oluşturulabilir.
  • Farklı uygulamalardaki verilerin mevcut sisteme aktarımı sağlanabilir.
  • Active Directory, GPS, açık veritabanı uygulamaları gibi farklı sistemlere bağlanılabilir.

UZMAN KULLANICI EĞİTİMLERİ

blankDanışmanlarımız, verecekleri eğitimler ile çalışanlarınızın uygulamalarımız konusunda uzman olmalarını sağlayacaklardır. Bu eğitimler uygulamaların ilk kurulumunda gerçekleştirilmektedir. Ancak sonraki dönemlerde de kullanıcıların eğitilmesi amacıyla eğitim hizmetleri verilmektedir.

Daha detaylı bilgi için bize ulaşın.

Translate »