(Buttim) E Blok No : 1290 Kat :1
Osmangazi/Bursa
Pazartesi- Cuma 8.30 - 18.30
Çalışma Saatlerimiz

Veri Aktarımları

ORJIN YAZILIM > hizmetler > Hizmetler > Veri Aktarımları

Veri Aktarımları

Teknik ekibimiz size tüm verilerinizin uygulamalarımıza ait veri tabanlarına aktarımları ile ilgili yardımcı olacaktır. Özel isteklere bağlı olarak danışmanlarımız, mevcut BT altyapısı ile entegre yazılım ya da tamamen yeni bir yapı kurmak için size destek sağlarlar.

Temek Özellikler

  • Tutarlı kodlama biçimleri oluşturulur.
  • İstenmeyen Veriler temizlenir.
  • Eski veri formları yeni formatlara dönüştürülür.
  • Veriler zenginleştirilir.
  • Veri doğrulama işlemleri yapılarak uygun veri taşıma işlemleri gerçekleştirilir

blankVeri taşıma işlemleri sayesinde işletmeler uygulamaların hayata geçirilmesinde oldukça zaman kazanmaktadırlar. Ayrıca, eski uygulamalara devam edilmesine gerek kalmamaktadır

Veri aktarım süreci esnasında mevcut sistem verileri ve yeni sistem verileri analiz edilerek gerekli tanımlamalar yapılır. Kaynak ve hedef alanlar arasında haritalamalar yapıldıktan sonra manuel ya da otomatik olarak veri aktarımları gerçekleştirilir.

 

VERİ AKTARIM SÜREÇLERİ

Veri Temizleme: Mevcut veriler ile tutarsız veriler yeniden indekslenerek ortadan kaldırılır ve konsolide edilir. Sağlıklı veri aktarımı için doğru ve tutarlı veriler elde edilmiş olur.

Veri Standadizasyon: Verilerin yeni sisteme aktarımının sağlanması için kaynak verilerin mevcut sistem yapısıyla standart hale getirilmesi işlemidir.

Veri Sınıflandırma: Veri sınıflandırma, kaynak verilerin kodlanması ve sınıflandırılması işlemidir. Sağlıklı veri aktarımı doğru sınıflandırılmış bilgilerin taşınmasına bağlıdır.

Veri Zenginleştirme: ORJIN Yazılım aşağıdaki bilgiler doğrultusunda kaynak verileri arttırarak veri zenginleştirme hizmet vermektedir;

  • Mühendislik Başvuru Kılavuzları
  • Üretici katalogları / Web siteleri
  • Müşteri belgeleri

Veri Doğrulama: Veri doğrulama işlemi, aktarım işlemleri tamamlandıktan sonra verilerin doğru, temiz ve kullanışlı olduğunun onaylanması amacıyla kaynak veri / hedef veri, karşılaştırmalarının yapıldığı süreçtir.

Translate »